piątek, 16 grudnia 2011

Betlejem – szablon

Dlaczego Betlejem? Oczywiście dlatego, że to miejsce narodzin Jezusa. No i dlatego, że jest to pomysł na oryginalną kartkę świąteczną. Taka alternatywa dla szopki (ale, żeby nie było, szopki też lubię!). :)
Pomysł na kartkę podpatrzyłam już dość dawno temu w książce „Wielka księga pocztówek i bilecików”. Oczywiście nie mogę przeskanować Wam tego szablonu, prawa autorskie rzecz święta, ale mogę dać własny, zainspirowany:)
Kartkę z użyciem szablonu pokazywałam już tutaj, dzisiaj – dwie kolejne. Naprawdę lubię motyw miasta Betlejem, można go wykorzystać na tyle sposobów, a w zależności od użytego papieru całość jest albo prosta, albo nabiera orientalnego, wschodniego charakteru. Ze świętami kojarzy nam się raczej ośnieżona szopka i choinka, ale przecież Chrystus narodził się w nieco innych okolicznościach przyrody:) I lubię sobie o tym przypominać, a pomagają mi w tym właśnie bliskowschodnie wzory i kolory, ale też na przykład zapach przypraw czy kadzidła. No i to mniej więcej chciałam zawrzeć w tych kartkach:
Szablon jest tak pomyślany, żeby wydrukować go wzdłuż węższej strony kartki formatu A4, ale możecie oczywiście kombinować:)
Jak zwykle – miłego korzystania, zasady dla przypomnienia w pasku bocznym:)

Why Bethlehem? Of course because it’s the place of birth of Jesus. And because it’s very good idea for original Christmas card.
I like to think about Near East as about the place of birth of Christ. Usually when we think about Christmas, we see Christmas tree and Christmas Crib covered with snow. It’s OK, but it’s also good to remember, that Jesus was born in different latitude:) Eastern patterns, colours and, for example, the smell of spices and incense help me to feel the atmosphere of Christmas:) And this is what I wanted to express in this cards.
Have nice work with Bethlehem pattern:) 
Terms of use as always, you can find it in the right:)

3 komentarze:

 1. są świetne - w prostocie siła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię te twoje "betlejemki"! Ich symboliczna forma zostawia nieco miejsca dla mojej wyobraźni:) Co też kryją te mury?
  marysia

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo ładne tegoroczne wydanie betlejemskich karteczek:))

  OdpowiedzUsuń