środa, 3 sierpnia 2011

Fascynacja papierem

Zgodnie z zapowiedzią, a także wobec szalonego zainteresowania jednym z wcześniejszych postów;), dziś relacja z międzynarodowej wystawy Fascynacja Papierem. Oto plakat (ta dam!):
Wystawa była, nomen omen, fascynująca. Proszę przygotować się na długi wpis i dużo zdjęć, przedstawię kilka eksponatów. Mam nadzieję, że kogoś poza mną to zaciekawi, a może nawet zainspiruje:)
Po sali chodziłam z rozdziawioną buzią i oglądałam papierowe twory z każdej możliwej strony, uśmiechając się przy tym sama do siebie. Zauważyła to pewna kobieta, jak myślałam - kustosz wystawy albo inny pracownik muzeum. Okazało się, że jest jedną z artystek prezentujących swoje prace i pochodzi z Niemiec, a nazywa się Sigrid Schraube. Stworzyła rzecz następującą:

Konia z rzędem temu, kto zgadnie, z czego wykonane są te kostki. (Biurkowa, widząc zaciekawienie w oczach czytelników, decyduje się zdradzić sekret). Otóż ta na górze oklejona jest marchwią, ta na dole - truskawkami, a na drugim planie - burakiem cukrowym. Warzywa są piękne, prawda?!
Okazało się, że autorzy wszystkich prac należą do międzynarodowego stowarzyszenia artystów tworzących z papieru. Nie mogłam nie zapytać, czy nie należy do niego choć jeden Polak. I co? Tak, jest, ale... jego pracy nie było na wystawie. No i niestety nie udało mi się ustalić nazwiska.
Sigrid opowiadała mi trochę o zgromadzonych pracach, na przykład o tej:
Artystka, Barbara Brandhorst, wykonała ją z billboardów - przestrzeliła na wylot 50 warstw reklam.
Teraz kilka prac, ale już bez historii:
Valerie Buess, "Róg obfitości"

Marianne Littie, "Coral"

 Beatrix Mapalagama, "Falbanka"

Ingrid Siliakus, "Guggenheim Bilbao"

Elise Kloppers, "Spirala"
 Tak tak, powyższa praca wykonana jest z... tagów. Mam dla niej nieoficjalną nazwę: "Nudny dzień archiwisty".
 Siba Sahabi, "Ceramika"
A tu - prawie jak quilling. A może raczej - quilling, wersja zaawansowana;)
No i może jeszcze na koniec:
Michele Guichard, "Teraz"
Dziękuję za uwagę:)

Few posts earlier I’ve written about Paper Festival in Duszniki Zdroj. A part of it was international paper art exhibition “Fascination with Paper”, which was organized on the occasion of  25 years IAPMA – International Association of Paper Makers and Paper Artists. Exhibition was really fascinating!:)
I had very nice conversation with one of the artists, Sigrid Schraube. She guided me on exhibition hall and told many interesting things. For example, her works of art – this cubic shaped – are made of carrot, strawberries and sugar beet. Sigrid, if You ever read this – thank You once again, I’m sending greetings!:)

2 komentarze:

  1. róg obfitości wygląda jak jakiś stwór z rafy koralowej

    OdpowiedzUsuń
  2. 1 miejsce - "Róg obfitości", na zmianę z "Falbanką",
    o ile nagroda jest podzielna czasowo, np zachwyt. W dni parzyste jedna kompozycja, w nieparzyste, druga..hmmm..!?
    marysia

    OdpowiedzUsuń